Miss Francji Valérie Bègue nie będzie miała prawa uczestniczyć w wyborach Miss World oraz Miss Universum. Ma to być kara dla niej za bardzo dwuznaczne zdjęcia, do których pozowała przed trzema laty i które ukazały się bez jej wiedzy w magazynie Entrevue.
Valérie Bègue - Miss Fancji
Miss Francji może uznać, że skandal ze zdjęciami skończył się dla niej jednak pomyślnie. Geneviève de Fontenay, prezes komitetu Miss France, domagała się bowiem, by młodej mieszkance wyspy Reunion tytuł najpiękniejszej Francuzki został całkowicie odebrany.
Jednak dzięki poparciu innych członków komitetu, Valérie Bègue mogła zachować tytuł, ale przez kilka miesięcy nie będzie uczestniczyła w imprezach organizowanych przez komitet w całej Francji i za granicą.
Przyczyną tego skandalu były opublikowane w Entrevue fotografie o erotycznym, choć nie pornograficznym charakterze, a udział w tego typu przedsięwzięciach jest sprzeczny z regulaminem konkursu na najpiękniejszą Francuzkę.
Kontrowersje wywołała także jedna z fotografii, na której przyszła miss pływała w basenie na krzyżu. Mimo to arcybiskup wyspy Reunion wystąpił w jej obronie.
Valérie Bègue - W basenie na krzyżu
Valérie Bègue - Języczek

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik Licealisty