Dita von Teese - kieliszek
Dita von Teese przyjechała do Polski na zaproszenie magazynu Playboy. Kim jest ta pani, że o niej piszę na moim blogu? Otóż (cytując Wikipedię):

Gdy Dita miała 19 lat, zaczęła pracę w miejscowym klubie ze striptizem. Rozczarowana brakiem oryginalności innych striptizerek, stworzyła własny styl, inspirowany modą retro, który szybko przysporzył jej popularności i uznania. Heather Sweet pojawiła się na okładkach wielu czasopism, między innymi Bizarre i Marquis. Na okładce Playboya pojawiła się w 1999, 2001 i 2002 roku; na tej ostatniej po raz pierwszy pojawił się pełny pseudonim artystyczny modelki – dotąd był znana jako Dita, na cześć niemieckiej aktorki Dity Parlo, ale Playboy chciał umieścić na okładce także nazwisko, więc z książki telefonicznej aktorka wybrała nazwisko von Treese, ostatecznie zmienione na von Teese. W 1992 roku powstała jej oficjalna strona internetowa, która często jest wymieniana jako jedna z pierwszych stron modelek, jakie pojawiły się w sieci. […] Dita pojawiła się w kliku filmach, z których część była niskobudżetowymi produkcjami, a inne, jak The Death of Salvador Dali z 2005 roku, wysokobudżetowymi. Wystąpiła także w paru teledyskach, między innymi dla grup Green Day i Marilyn Manson. Z liderem tej ostatniej grupy Dita von Teese wzięła ślub 3 grudnia 2004 roku; na początku 2007 roku Dita skierowała do sądu wniosek o rozwód.
Dita Von Teese jest okazjonalnie aktorką. We wczesnych latach kariery wystąpiła w kilku fetyszystycznych filmach, których tytuły brzmiały Romancing Sara, Matter of Trust (jako Heather Sweet) i w dwóch filmach w reżyserii Andrew Blake’a: Pin Ups 2 i Decadence.

Dita von Teese

Czasami bywa określana jako jedyna współczesna Pin-Up Girl

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty