Oj, dziś chyba mam dzień wyśmiewania feministek i feminizmu jako takiego. Bo jak tutaj się nie śmiać jeżeli z poważną miną te kobiety wygłaszają takie farmazony?
Ale zacznijmy od początku: Na polski rynek wszedł nowy wirtualny operator telefonii komórkowej o nazwie Mobilking i jak już wszedł to postanowił się zareklamować. A że już tradycją się stało, że nowi operatorzy komórkowi chwytają się najgłupszych sposobów na reklamę (że przypomnę choćby ostatnie skandaliki z siecią Play) i mają strasznie dużo pieniędzy, których pragną się pozbyć w jak najgłupszy i najmniej efektywny sposób więc zamawiają kampanię reklamową. Polscy specjaliści od promocji telefonów komórkowych mają tylko jedną metodę na reklamę takiej sieci: skojarzenie telefonu z seksem. Co może same w sobie nie jest głupie, ale w ich wykonaniu najczęściej wychodzi baaardzooo mizerniutko.
Zatem telefonię Mobilking reklamują roznegliżowane blondynki, szowinistyczne hasła i soft-porno, bo reklama skierowana jest do tzw. prawdziwych mężczyzn.
Co na ten temat mają do powiedzenia dyżurne polskie feministki? Filozof, etyk i feministka Magdalena Środa:

To jest taki poziom, jakby ktoś leżał na sofie i puszczał bąki. Ktoś chce zbić pieniądze na chamskich zagrywkach. Na pewno skuteczna byłaby też reklama z papieżem jedzącym chipsy, ale nikt tego nie robi. Jednak jeśli chodzi o poniżanie, wyszydzanie i naśmiewanie się z kobiet, to okazuje się, że nie jest to problem.

Natomiast pisarka Manuela Gretkowska mówi:

Takie reklamy utrwalają stereotypy. Krytykując ten spot, wpada się w patos i można być oskarżonym o poprawnie polityczny feministyczny fanatyzm. Oskarżą cię o to, że nie łapiesz ironii i dlatego takie reklamy są szantażem. Ten spot trafi idealnie do ludzi pokroju Macieja Giertycha. Elita tego nie kupi, a reszta będzie porozumiewawczo rechotać.

Uderz w stół, a nożyce się odezwą… Ciekawe skąd się Manueli Gretkowskiej wziął nagle ten Maciej Giertych, który ma tytuł naukowy profesora, więc siłą rzeczy, czy pisarka i feministka tego chce czy nie, to do elity należy bardziej niż ona.
A kiedy teraz myślę o feministkach to zawsze przychodzi mi na myśl plakat wyborczy Partii Kobiet na którym całkiem naga Magdalena Środa i równie goła Manuela Gretkowska zachęcają Polaków do udzielenia im zgody na pobieranie poselskich uposażeń i diet. Taki jest polski ruch feministyczny, takie są nadwiślańskie feministki!… Jak ktoś chce zareklamować telefon dziewczyną w majtkach to mu nie wolno, bo godzi tym w wartości i godność kobiety, natomiast feministki mogą reklamować wszystko, zawsze i w dowolnym kontekście gołymi tyłkami. Chciałem nawet napisać, że od spodu puka już tylko Frytka, ale jak bym na to nie spojrzał to przy Manueli Gretkowskiej i Magdalenie Środzie Agnieszka Frytka Frykowska wychodzi mi na wybitną przedstawicielką młodej polskiej inteligencji z poważnym dorobkiem naukowym i równie znamienitymi osiągnięciami na polu propagowania kultury wysokiej wśród społeczeństwa.
Partia Kobiet - feministki nago - plakat

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty