No, i sprzedali jak planowali

Za ile można kupić żonę prezydenta Francji?
To przeszło najśmielsze oczekiwania pracowników domu aukcyjnego Christie’s. Nagie zdjęcie Carli Bruni sprzedano za 91 tysięcy dolarów. To trzydzieści razy więcej, niż się spodziewano. Widać anonimowemu kupcowi bardzo zależało na fotografii prezydentowej Francji.
Wśród fotografów krąży powiedzenie, że tylko jedna kobieta na tysiąc warta jest tego, by ją rozebrać. Carla Bruni na pewno jest tą jedną. Jednak czy na pewno z powodu olśniewającego ciała i urody? Akcje prawie czterdziestoletniej modelki wzrosły, gdy została pierwszą damą Francji. Przecież nic bardziej nie kusi niż mały skandal związany z polityką i seksem.
Dom aukcyjny Christie’s idealnie wykorzystał moment, wystawiając zdjęcie autorstwa Michaela Comte’a sprzed 15 laty na aukcję. Była modelka Carla Bruni często towarzyszy teraz swojemu mężowi – prezydentowi Francji Nicolasowi Sarkozy’emu – podczas podróży zagranicznych. Informacje o aukcji pojawiły się na chwilę przed wizytą prezydenckiej pary w Wielkiej Brytanii, gdzie przyjęła ich królowa Elżbieta II. Bruni sprawą nie była zachwycona. Ciekawe, czy informacja o tym, ile zapłacono za jej stare zdjęcia, poprawiła jej humor.


Raczej nie… przecież to nie ona dostała tę forsę…

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty