W Dzienniku znalazłem taki oto artykuł:

Jak wygląda kobieta na jedną noc?
Już wiadomo, czym kierują się mężczyźni, szukając partnerek na jedną noc. Analizując rysy twarzy kobiety, wyciągają wnioski na temat tego, czy jest zainteresowana szybką przygodą bez widoków na przyszłość.
Coraz więcej badań naukowych potwierdza, że na twarzy jest wypisana cała prawda o człowieku. Nasze rysy mogą nawet zdradzić, jaki jest nasz stosunek do związków. Naukowcy z Durham University sprawdzili, czy typ urody ma wpływ na to, jaki rodzaj zainteresowania będziemy wzbudzać. Okazało się, że jak najbardziej.
Z badań naukowców wynika, że panowie żądni romansu bez widoków na przyszłość wybierają kobiety z dużych oczami i małymi szczękami. Ich zdaniem u pań przypominających Charlize Theron, Christinę Ricci czy Lindsay Lohan mają największe szanse na sukces.
Typ urody ma również duże znaczenie u panów. Na męża kobiety wybierają mężczyzn o łagodnych zaokrąglonych, wręcz kobiecych rysach. Pierścionek zaręczynowy najchętniej przyjęłyby od facetów przypominających Leonarda di Carpio.
Mniej ochoczo by poszły do ołtarza z typem macho. Bruce Willis nadaje się na ekscytującą przygodę, ale budowanie z nich przyszłości to dla wielu kobiet zbyt ryzykowne przedsięwzięcie.

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty