Przejazd nagich amazonek wesprze charytatywnie hospicja Maggie’s Centre, które zajmują się pomocą dla chorych na raka i ich rodzin. Akcję wymyśliła dwudziestodwuletnia Vicky Jewson, reżyserka filmu Lady Godiva, który ma właśnie premierę na DVD. Podobny rajd miał miejsce już w styczniu tego roku, kiedy film wchodził do kin.
Nagie dziewczynki na koniach
Każda amazonka, która przejechała nago po parku, to 5 funtów, które Vicky Jewson wpłaci na konto Maggie’s Centre. Na czele defilady jechała Libby Jewson, siostra reżyserki i odtwórczyni głównej roli Lady Godivy. To fantastyczna okazja dla wszystkich kobiet w całej Wielkiej Brytanii, by zrobić coś fajnego i szokującego w słusznym celu – tak Vicky Jewson zachęcała Brytyjki do udziału w swojej akcji.
Lady Godiva to współczesna adaptacja legendy z XI wieku o Lady Godivie, żonie earla, która założyła się z mężem, że przejedzie przez wieś nago, jeśli on obniży podatki, którymi nękał poddanych. Jak podkreśla Vicky Jewson, chodziło jej o to, by zarówno w filmie jak i akcji w Hyde Parku pokazać, że szlachetny cel uświęca każde środki.
Lady Godiva - Hyde Park
To może jednak trzeba by obniżyć te podatki?…

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty