Cóż, gdyby ta sytuacja zdarzyła się w Polsce… albo gdyby ci Żydzi palili Koran… ale przecież chrześcijanin jak mu Arab czy Żyd napluje w twarz to powie, że deszcz pada.
Uzi Aharon (ciekawe skądinąd imię…) zastępca burmistrza miasteczka Or Jehuda w środkowym Izraelu poinformował, że w mieście niedawno działali chrześcijańscy misjonarze, którzy rozdawali Nowy Testament oraz inne religijne materiały. Jego zdaniem, książki zostały spalone ze względu na obowiązujący «nakaz».
Ponieważ mieszkańcy skarżyli się na tę akcję, Uzi Aharon zabrał się do pracy i ubiegły czwartek objechał okolicę swoim służbowym autem z megafonem i zaapelował o zwrot rozdawanych przez misjonarzy materiałów. Zbierali je, chodząc od drzwi do drzwi, studenci miejscowej szkółki religijnej. – Książki i materiały złożono na stosie i podpalono na placu niedaleko synagogi – poinformował zastępca burmistrza.
Według wtorkowego wydania izraelskiego dziennika Maariw w tym paleniu egzemplarzy Nowego Testamentu uczestniczyły setki żydowskich studentów. Tymczasem Uzi Aharon zaprzecza temu i mówi, że obecnych było jedynie kilka osób, a jego samego nawet tam nie było. (Nie było go i wie?)
Uzi Aharon podkreślił, że żałuje, iż spalono egzemplarze Nowego Testamentu. Powołał się jednak na «nakaz» palenia materiałów nakłaniających żydów do zmiany wiary – Z pewnością nie potępiam palenia książek. Potępiam tych, którzy je rozdawali – zaznaczył Uzi Aharon. Policja jak dotąd nie skomentowała sprawy. Interesujące jest co by było gdyby ci studenci palili egzemplarze Koranu. Ile dni zrewoltowanemu tłumowi z sąsiednich muzułmańskich państw zajęłoby dotarcie do miasteczka? I Ilu Żydów powiesiliby na gałęziach suchych drzewek oliwnych po drodze?
A gdyby to polscy studenci spalili choć jeden egzemplarz Talmudu antypolskie media na całym świecie miałyby niepodważalny dowód na to, że Polacy sami założyli polskie obozy koncentracyjne w Oświęcimiu i Majdanku i sami osobiście mordowali tam Żydów wyrywając im serca gołymi rękami i podgryzając własnymi zębami gardła a antysemityzm wyssali z krwią matki.
Jakoś tak mi się przypomniał ten mur budowany w Izraelu i mający ochronić Żydów przed Palestyńczykami… sami sobie getto budują. Kto to ostatnio tak książki palił? Adolf Hitler?

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty