Cóż, my mamy naszą czternastoletnią Agatę, która zaszła w ciążę ze swoim rówieśnikiem, a Amerykanie mają swoje ciężarne nastolatki. A że kraj dużo większy… Władze szkolne w amerykańskim stanie Massachussets wszczęły dochodzenie po tym, jak siedemnaście dziewczyn chodzących do tej samej szkoły niemal jednocześnie zaszło w ciążę. Czy to może być przypadek? Raczej nie. Nastolatki prawdopodobnie więc zmówiły się, że wspólnie urodzą i wychowają dzieci.
Liczba uczennic spodziewających się dziecka, które opuszczały na koniec roku mury szkoły średniej w Gloucester, zaskoczyła wszystkich w okolicy. Przeciętnie cztery dziewczyny zachodziły w ciążę w ciągu każdego z ostatnich lat. Tym razem ich liczba wystrzeliła wysoko wysoko do góry i sięgnęła aż siedemnastu. Przy tym żadna z przyszłych nastoletnich mam nie ukończyła jeszcze szesnastego roku życia.
Statystyki zelektryzowały władze szkoły, rodziców i całą społeczność małego miasteczka w okolicach Bostonu. Jednak jeszcze bardziej szokujące okazało się wyjaśnienie nagłego wysypu dzieci – nastolatki po prostu umówiły się, że jednocześnie zajdą w ciążę, bo niemal połowa z nieletnich mam przyznała się, że zawarła pewnego rodzaju pakt. Postanowiły wspólnie urodzić i wychować swoje dzieci. Pozostałe się na razie nie przyznały, ale w większości z tych wypadków chyba jednak coś jest na rzeczy…
Dyrektor szkoły, Joseph Sullivan powiedział, że niektóre uczennice wiele razy przeprowadzały testy ciążowe w szkolnym gabinecie lekarskim. Były wyraźnie przygnębione, gdy wynik okazywał się negatywny. W szkole, do której chodzi 1200 uczniów przeprowadzono w zeszłym roku aż 150 tego rodzaju testów.
Sprawdzany jest także wiek domniemanych ojców dzieci. Władze podejrzewają, że przynajmniej niektórzy mogą być już pełnoletni. Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, mężczyźni odpowiedzą przed sądem za seks z nieletnią osobą, bo miejscowe prawo jest w tej kwestii bardzo rygorystyczne.
Dziewczyny i ich rodziny nie skomentowały oczywiście, jak dotąd, doniesień prasowych.

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty