Ciekawa informacja z Włoch:

Nadmuchiwany kościół i wierni topless
Modlitwa w stroju topless? Niewiarygodne, a jednak prawdziwe. To włoski sposób na ewangelizację – wielkie nadmuchiwane kaplice, rozstawiane na plażach nadmorskich kurortów mają zachęcić młodych do Kościoła. To pomysł włoskiego stowarzyszenia katolickiego, który spotkał się z aprobatą tamtejszej konferencji episkopatu.
Pierwsza inicjatywę tę poparła diecezja w miasteczku Albano pod Rzymem. Czterdziestu młodych ludzi ze stowarzyszenia Strażnicy Poranka udało się w ten weekend na plaże w nadmorskich miejscowościach w rejonie Wiecznego Miasta, między innymi do popularnej Torvaianica, by tam wśród parasoli i łóżek do opalania opowiadać o Ewangelii.
W drugiej połowie lipca osiemdziesięciu młodych katolików z taką samą misją pojedzie na Sardynię. Inni ewangelizować będą w najpopularniejszych włoskich kurortach na północy kraju.
Jedna z inicjatorek akcji ewangelizacyjnej na plażach Francesca Garau powiedziała dziennikowi Il Messaggero, że rozstawiając po raz pierwszy na plażach nadmuchiwane namioty kościelne stowarzyszenie chce zaoferować żywy Kościół, nowoczesny, zjednoczony i stworzony dla młodych ludzi przez młodzież.
Do takiej kaplicy – zapowiedziała Garaubędzie można wejść na chwilę modlitwy i adoracji eucharystycznej albo po prostu – jak dodała – z ciekawości.

No, to czekam na ruch ze strony kardynała Stanisława Dziwisza… bo to Polska miała być w awangardzie ewangelizowania Unii Europejskiej?

[…] Więcej: Moje Liceum – Pamiętnik licealisty